dodaj do ulubionych   |   strona główna  
 

[menu_glowna.htm]


   
Informator
 

[menu_informator.htm]

 

 
 

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś o pięknej miejscowości Szklarska Poręba? O jej historii, o wspaniałych  tradycjach? Ciekawe miejsca, trasy turystyczne, zabytki... Wszystkie te i wiele innych, przydatnych turyście informacji takich jak adresy i telefony pogotowia, policji a także lokalizacje bankomatów, barów, restauracji, znajdziesz w naszym portalu.


Wystarczy kliknąć w menu po lewej stronie na interesujące Cię informacje.
 
 
 


 

Ubezpieczenie narciarskie dla osób planujących aktywny wypoczynek na stoku

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb i ciesz się bezpieczeństwem podczas aktywności fizycznej na stoku. Jest to bardzo ważny aspekt, o który musisz zadbać, jeżeli wybierasz się na zagraniczny wyjazd narciarski. Dzięki ubezpieczeniu masz zagwarantowane pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego oraz wszystkie pozostały koszty leczenia w momencie, gdy spotka nas nieszczęście.           

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na pokrycie kosztów leczenia podczas wyjazdu na narty lub snowboard?

Pamiętaj, że równie ważne jak ubezpieczenie bagażu jest ubezpieczenie turystyczne obejmujące pokrycie kosztów zabiegów medycznych, które zostaną Ci wykonane w razie jakiejkolwiek kontuzji na stoku. Mając odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie, np. https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-itravel-na-narty-i-snowboard.htm, możesz zyskać pełną ochronę w razie nagłych sytuacji związanych z twoim zdrowiem, a te w dzisiejszych czasach mogą się zmienić diametralnie.

Współczesne ubezpieczenia podróżne gwarantują ochronę w zakresie COVID-19. Zapewniają pełne zabezpieczenie w przypadku konieczności pokrycia wysokich kosztów leczenia oraz kwarantanny. Do zakresu ubezpieczenia dołączane są oczywiście standardowe koszty leczenia, transportu i ratownictwa. W górach ten ostatni aspekt jest bardzo drogi, szczególnie na Słowacji, dlatego warto ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków, jeżeli planujesz szusować po stokach. Zyskujesz dzięki temu pełną ochronę i pomoc w razie jakiejkolwiek sytuacji związanej z uszczerbkiem na zdrowiu. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia gwarantowana jest także ochrona sprzętu sportowego. Jeżeli Twój sprzęt ulegnie uszkodzeniu w trakcie podróży lub zostanie skradziony, otrzymasz odszkodowanie.

Kup ubezpieczenie narciarskie online, a po zagranicznych stokach będziesz szusować bez żadnych problemów. Do każdej placówki medycznej zgłosisz się bez ryzyka naliczenia dużych kosztów finansowych, których nie jesteś w stanie samodzielnie pokryć. Wybierając jedno z ubezpieczeń, jakie oferuje https://tueuropa.pl/ możesz mieć pewność bezpieczeństwa na stoku, w każdym aspekcie.

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego - Twój dodatek gwarantujący bezpieczny wyjazd zagraniczny

Jeżeli chcesz, aby pełny zakres ubezpieczenia obowiązywał za granicą, warto uzyskać także europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Posiadając taki dokument zyskujesz prawo do bezpłatnego leczenia w każdym kraju należącym do UE lub EFTA.

Posiadając EKUZ masz prawo do niezbędnego i nieplanowanego leczenia, czyli zdarzenia powstającego w wyniku nagłej choroby. Możesz korzystać z publicznej opieki zdrowotnej działającej na terenie danego państwa na tych samych zasadach, na których korzystają z niego obywatele tego kraju. Warto wyposażyć się w takie ubezpieczenie jako dodatkową formę zabezpieczenia, gdy chcesz uprawiać za granicą sporty wysokiego ryzyka, takie jak jazda na nartach czy na snowboardzie. Zyskasz w ten sposób ubezpieczenie kosztów leczenia w razie nieprzewidzianej sytuacji.

Co obejmują ubezpieczenia turystyczne podczas wyjazdu na narty lub snowboard?

Wykupując ubezpieczenia narciarskie zyskujesz kompleksową ochronę podczas całej podróży. Masz do wyboru kilka wariantów odpowiednich dla ciebie, jak i Twojej rodziny. To, na jaki wariant się zdecydujesz, w dużej mierze zależy od zakresu ochrony, która jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Suma ubezpieczenia musi być adekwatna do kosztów, jakie szpital poniesie w razie konieczności ratowania twojego życia czy udzielania pierwszej pomocy. Tak samo sprawa wygląda, jeżeli chodzi o ubezpieczenie sprzętu sportowego. Im droższy sprzęt posiadasz, tym szerszy zakres ubezpieczenia warto wykupić, obejmujący ochronę na wyższą kwotę.

Na co musisz zwrócić uwagę, jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie narciarskie online?

W górach wypadki zdarzają się na porządku dziennym, szczególnie na stoku. Chwila nieuwagi i można złamać rękę lub nogę. Ratownictwo górskie kosztuje bardzo dużo. Jeżeli będzie musiał po Ciebie przylecieć helikopter ratunkowy, to już będzie ekstremalny koszt. A gdzie jeszcze leczenie w szpitalu. Pokrycie kosztów transportu, jakie otrzymujesz w ramach ubezpieczenia turystycznego, jest w tej sytuacji prawdziwym zbawieniem.

Decydując się na pełen pakiet ubezpieczenia bez niepotrzebnych wyłączeń, nie będzie trzeba pokrywać kosztów akcji ratowniczej z własnej kieszeni, a uprawianie sportów w zimowych warunkach będzie zabezpieczone przez profesjonalną pomoc medyczną, w razie potrzeby. Wystarczy przejrzeć oferty ubezpieczeń, upewnić się, że dokument ubezpieczenia zostanie wysłany na czas przed twoim wyjazdem, a zyskasz ubezpieczenie podróżne zapewniające ci pełną ochronę w razie niespodziewanych sytuacji wynikających z pogorszenia stanu zdrowia.

Obecnie zakup ubezpieczenia nie jest problematyczny, ponieważ dostępne jest ubezpieczenie online. Bez wychodzenia z domu możesz załatwić wszystkie formalności. Możesz wybrać zarówno najtańsze ubezpieczenie, jak i pełen pakiet ochrony, w zależności od twoich potrzeb.